Toitumine võrdub eluga

toitumine

Põhimõtteliselt rääkides kujutab toitumine endast teadust sellest, kuidas keha toitu kasutab. Toitumise ja elu vahele võib tegelikult panna võrdus-märgi. Kõik elusolendid, sealhulgas teie, vajavad eluks toitu ja vett. Veel enam, heaks eluks vajate head toitu, see tähendab õigeid toitaineid sisaldavat toitu. Kui te ei söö ega joo, siis te surete. Nii on. Kui te ei söö ega joo toitvaid sööke ja jooke,

  • võivad teie luud kõverduda või murduda (pole piisavalt kaltsiumi);
  • teie igemed võivad veritseda (pole piisavalt C-vitamiini);
  • igasse keharakku ei pruugi vere kaudu jõuda hapnik (pole piisavalt rauda).

Ja nii ikka edasi ja edasi. Mõitsmaks, kuidas tervislik toitumine kaitseb teid nende kohutavate tagajärgede eest, tuleb teil olla kursis toitumisalal kasutava keele ja põhimõtetega. Kasuks tuleb keemia raudvara tundmine ( ärge sattuge paanikasse, keemia võib olla täpes, kui loete sellest lihtsas keeles). Põgusad teadmised sotsioloogiast ja psõhholoogiast on samuti kasulikud, sest kuigi toitumine käsitleb põhiliselt seda, kuidas toit käivitab ja hoiab töökorras teie keha, hõlmab see ka kultuuritraditsioone ja individuaalseid erinevusi, mis selgitavad, kuidas valite oma lemmiktoitu.

Kokkuvõtteks: toitumine käsitleb seda, miks te sööte seda, mida sööte, ja kuidas toit, mida sööte, mõjutab teie keha ja tervist.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga